|
|
Victor-R Cafe Racer 125 |
| Type | Single Cylinder 4-valve Engine |
|---|---|
| Engine cc | 124.87 cc |
| Maxpower | 7.8Kw @ 8500rpm |
| Max torque | 8.8Nm @ 7500rpm |
| Compression Ratio | 8.5:1 |
| Gears | 5 |
| Starting Method | Electric & Kick |
| Mileage | 50 Kmpl |
|---|
| Length | 1905 mm |
|---|---|
| Width | 880 mm |
| Height | 1080 mm |
| Wheelbase | 1245 mm |
| Ground Clearance | 170 mm |
| Fuel Tank | 12.50 liter |
| Weight | 95 kg |
| Suspension Front | Telescopic |
|---|---|
| Suspension Rear | Twin Shocks |
| Wheel Front Type | Spoke |
| Wheel Rear Type | Spoke |
| Tire Front | 90/90-17 |
| Tire Rear | 110/80-17 |
| Brake Front | Disc |
| Brake Rear | Drum |
| Head Lamp | Yes |
|---|
| Seat Type | Single |
|---|---|
| Handle Type | Standard |
| No. Cylinders | 1 |
|---|---|
| Drive Type | Chain |
| Carry Hook | No |